فیل ماهی:

 با نام علمی Huso huso از سایر ماهیان خاویاری بعلت داشتن دهانی بزرگ و هلالی شكل و سبیلكهای فشرده متمایز می‏شود. این ماهی یكی از بزرگترین ماهیان دریای خزر است كه طول آن تا 6 متر و وزن آن تا 1500 كیلوگرم نیز می‏رسد.

این ماهی در حوضه دریای سیاه، آزوف و خزر زندگی كرده و جهت تولید مثل به رودخانه‏هایی مثل ولگا، سفیدرود و گرگانرود مهاجرت می‏كند. تعداد صفحات استخوانی پشتی، پهلویی و شكمی آن بترتیب 14-11 عدد، 52-41 عدد و 11-9 عدد می‏باشد اولین پلاك پشتی از سایر پلاكهای این ردیف كوچك‏تر است. سن بلوغ جنسی در فیلماهی بالاست، بطوریكه نرها در 14-12 سالگی و ماده‏ها از 18-16 سالگی به بعد بالغ می‏شوند. این ماهیان در فصول بهار و پائیز وارد رودخانه‏ها می‏شوند. تكثیر در فصل بهار قسمت اعظم تولیدمثل طبیعی این ماهی را تشكیل می‏دهد. ماهیان بهاره در همان سال و ماهیانی كه در پائیز وارد رودخانه می‏گردند در بهار آینده تخمریزی می‏كنند.

فیل ماهی بالغ در اواخر زمستان و اوائل بهار، هنگامی كه دمای آب 8-6 درجه سانتیگراد است تخمریزی می‏كند. اوج تخمریزی این ماهی در آب 12-10 درجه می‏باشد كه بیشتر در رودخانه‏های صخره‏ای، سنگی و رسی و معمولاً تا عمق 20 متری صورت می‏پذیرد.


هماوری این ماهیان 2500-360 هزار است. این تعداد براساس سن و وزن ماهی افزایش می‏یابد. انكوباسیون تخمهای آن در دمای 14-12 درجه سانتیگراد 9-8 روز طول می‏كشد. فاصله بین دو تخمریزی طبیعی 5-3 سال است. افراد جوان در اوائل سن بلوغ هر سال یكبار تخمریزی می‏كنند. اما با افزایش سن این فاصله زمانی بیشتر می‏شود.

بچه فیلماهیان از بی‏مهره‏گان تغذیه كرده و سپس با ماهیان بالغ بسوی دریا سرازیر می‏شوند. از مهم‏ترین غذای این ماهیان در دریای خزر می‏توان به شگ‏ماهیان، كفال ماهیان، كیلكا، گاوماهیان، كلمه و انواع سپرینده‏ها و بی‏مهره‎‏گان دیگر اشاره كرد.

رشد این ماهی در مقایسه با سایر ماهیان خاویاری آهنگ سریعتری دارد بطوریكه فیلماهیان یكساله به طول 65-28 سانتی‏متری می‏رسند، اما رشد طولی آن از سال چهارم زندگی كاهش می‏یابد.گوشت این ماهی حاوی 6/16% پروتئین و 7/6% چربی می‏باشد. خاویار آن نیز 9/25% پروتئین و 8/11% چربی دارد.

این ماهی از نظر شیلاتی اهمیت فراوانی دارد و خاویار آن از نوع درجه 1 محسوب می‏شود. میزان خاویار استحصالی فیلماهی در سالهای اخیر روند نزولی داشته است


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 مرداد 1391    | توسط: jamshid darzi    |    | نظرات()

اشتراک این مطلب در :