به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، حسن خیریانپور عصر امروز در شانزدهمین کارگروه توسعه بخش کشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه تاکنون 4 هزار و 451 هکتار از اراضی شهرستان ملایر برای توسعه کشاورزی این شهرستان استعدادیابی شده است، اظهار داشت: یک‌هزار و 136 هکتار دیگر از این اراضی قابل واگذاری است.

وی افزود: تاکنون 262 هکتار به طور قطع به متقاضیان واگذار شده که با تصویب یک‌هزار و 136 هکتار دیگر این میزان به یک‌هزار و 398 هکتار رسید.

فرماندار ملایر بیان کرد: در تعداد 15 جلسه‌ای که تاکنون برای توسعه بخش کشاورزی در شهرستان ملایر تشکیل شده است 262 طرح با اشتغالزایی برای 800 نفر به تصویب رسیده که برای این میزان طرح بیش از 350 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه بر توسعه طرح‌های بخش شیلات تأکید کرد و گفت: ملایر در این زمینه ظرفیت‌های خوبی دارد و باید این امر در شهرستان توسعه پیدا کند.

خیریانپور از وجود 43 مزرعه پرورش ماهی در ملایر خبر داد و اضافه کرد: ملایر دارای 900 حلقه چاه برقی و 666 رشته قنات است که با این ظرفیت‌ها می‌توان در پرورش ماهی و توسعه کشاورزی سرمایه‌گذاری بالاتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه شهرستان ملایر در تولید ماهی در استان رتبه دوم را دارد، گفت: وجود استخر پرورش ماهی خاویار در بخش سامن با داشتن 900 قطعه ماهی خاویار در استان برای نخستین بار نشان از توسعه و ظرفیت بالای ملایر در پرورش ماهی دارد.

فرماندار ملایر تصریح کرد: همچنین ملایر در بهره‌برداری از آب‌های چاه و قنوات برای پرورش ماهی در استان همدان رتبه برتر را دارد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ملایر نیز از تصویب 55 طرح دیگر در شانزدهمین کارگروه توسعه بخش کشاورزی در ملایر خبر داد و گفت: این تعداد طرح برای 97 نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

سید رسول حسینی تصریح کرد: با این تعداد طرح تاکنون 317 طرح در ملایر تصویب شده است که این تعداد برای 897 نفر اشتغالزایی دارد.

وی در ادامه بر همکاری سپاه و پایگاه‌های بسیج، مطبوعات و مسئولان در اطلاع‌رسانی طرح‌های توسعه کشاورزی تأکید کرد و گفت: این طرح بهترین فرصت برای استفاده افراد بیکار، فاقد زمین و کم زمین است که می‌تواند اشتغال پایداری را دربر داشته باشد.

مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ملایر نیز از ثبت‌نام 2 هزار و 824 نفر در سامانه این اداره در ملایر خبر داد و گفت: از این تعداد یک‌هزار و 827 نفر ساماندهی شده‌اند.

مرتضی سلطان‌محمدی افزود: مابقی افراد نیز در حال بررسی هستند که پس از بررسی و داشتن کارت بیکاری به جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391    | توسط: shilat 88    | طبقه بندی: اخبار شیلات،     | نظرات()

اشتراک این مطلب در :