اشاره:
اختصاصی سایت - با افزایش روزافزون کاربرد فناوری اطلاعات در متن زندگی، همچنین افزایش توانایی افراد در بکارگیری و بهره‌مندی از ابزارهایی که محصول فناوری اطلاعاتند، اثر این فناوری جدید را کاملاً در بهبود روند زندگی، حس می کنیم...


با افزایش روزافزون کاربرد فناوری اطلاعات در متن زندگی، همچنین افزایش توانایی افراد در بکارگیری و بهره‌مندی از ابزارهایی که محصول فناوری اطلاعاتند، اثر این فناوری جدید را کاملاً در بهبود روند زندگی، حس می‎کنیم. در این مقاله تصمیم داریم به یکی از راه‌کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، در زمینه تفریحات و سرگرمی افراد بپردازیم. راهکار موجود استفاده از ابزاری کروی شکل به نام deeper است که با قطری حدود 6 سانتی‌متر، به عنوان یک چشم زیر آبی، به ماهی‌گیران در صیدی آگاهانه و سریع کمک می کند.

 

روش کار بدین صورت است که ابتدا باید نرم‌افزار مربوط به موبایل با نام fishfinder را روی گوشی نصب نمایید و از طرفی این دو دستگاه را به وسیله بلوتوث به هم متصل نمایید. این دستگاه به وصیله امواج اولتراسوند دقیقاً مثل دستگاه سونوگرافی مکان دقیق ماهی‌ها را مشخص کرده و به همراه عمق و میزان دمای آب از طریق بلوتوث به گوشی یا تبلت شما ارسال می‌نماید. به محض دریافت این اطلاعات می‌توانید مکان دقیق اجتماع یا حضور ماهی‌ها را تشخیص داده و قلاب خود را در آن قسمت قرار دهید و سریع ماهی را صید کنید.

 

پس از اینکه ماهی را صید کردید تازمانی که تصویر آن در نرم‌افزار وجود داشته باشد، می‌توانید آن را با دوستان خود به اشتراک گذارید. البته توجه داشته باشید deeper می‌تواند به وسیله امواج ارسالی به آب تا فاصله 40 متر ماهی‌ها را ردیابی کرده و بلوتوث این دستگاه نیز تا فاصله 50 متر می‌تواند اطلاعات را برای شما ارسال نماید.

 

از ویژگی منحصر به فرد deeper این است که در هر دو شرایط آب شور و شیرین قادر است در آب به تبادل اطلاعات با موبایل به پردازد. همچنین به خاطر ضد آب و ضد ضربه بودن، کارایی مناسب و خوبی دارد و قرار‌گیری در معرض آب موجب خرابی آن نمی‌شود. باتری deeper که از یون لیتیم ساخته شده است، قادر است به مدت 6 ساعت در زیر آب deeper را فعال نگه دارد. اورلاندو در آزمایشگاه شرکت Friday در حال تحقیق و بررسی و تکمیل این طرح است و تصمیم دارد به زودی با قیمت 199 دلار آن را در ایالات متحده به فروش تجاری رساند.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 تیر 1391    | توسط: shilat 88    | طبقه بندی: اختراعات شیلاتی،     | نظرات()

اشتراک این مطلب در :